Граѓанин од Свети Николе тепал велешанец во Велес

Објавено на 10 ноември, 2021 во 12:09

Во Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, 9 ноември, околу 14:30 часот било пријавено дека на улица „Солунска“ во Велес, дваесет и шест годишниот Н.Л од Велес, по кратка расправија бил физички нападнат од педесет и четири годишниот Љ.Ј од Свети Николе.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти порпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.