Кај велешанец пронајдена марихуана додека тој физички нападнал полицаец

Објавено на 18 ноември, 2022 во 10:50

Дваесет и четири годишниот Д.М од Велес бил лишен од слобода од страна на полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Свети Николе. Кај него била пронајдена и одземена марихуана. При приведувањето Д.М физички нападнал полициски службеник додека извршувал службени дејствија.

Од Министерство за внатрешни работи соопштија дека велешанецот бил приведен во средата, на 16 ноември, во 22:50 часот во село Лозово, светиниколско.

По целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.