Кавадарчанец физички ја нападнал својата сопруга

Објавено на 17 јануари, 2022 во 10:18

Триесет и девет годишна жена од Кавадарци, на 14 јануари, годинава, во ОВР Кавадарци пријавил дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот четиресет годишен сопруг С.Н.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.