Кавадарчанец лишен од слобода за заканување на полициски службеници

Објавено на 14 ноември, 2022 во 11:46

Осумнаесет годишниот Ж.Ј од Кавадарци во раните утрински часови на вчерашниот ден бил лишен од слобода затоа што попречувал полициски службеници на ОВР Кавадарци при превземање службени дејствија и им се заканувал.

Попречувањето во работата и упатените закани се случиле во 2:50 часот, во недела.

„Лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок,“ соопштија од Сектор за внатрешни работи Велес.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.