Коста Нојков назначен за Заменик Градоначалник на Општина Велес

Објавено на 24 ноември, 2021 во 15:45

Градоначалникот на Општина Велес, Марко Колев, денеска го назначи адвокат Коста Нојков за Заменик Градоначалник на Општина Велес. Нојков е член на Советот на Општина Велес и дел од советничката група на коалицијата предводена од ВМРО -ДПМНЕ.

Градоначалникот Колев му го врачил решението на работна средба на којашто разговарале за актуелната состојба и за предизвиците со кои се соочува градот, како и за идната меѓусебна соработка.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.