Малолетничка од Велес се оддалечила од својот дом

Објавено на 25 август, 2021 во 15:04

Во Полициска станица Велес, педесет и седум годишната велешанка И.Ј пријавила дека денеска, 25 август, нејзината малолетна седумнаесет годишна ќерка се оддалечила од домот.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информраат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.