Маж во Велес му се заканувал на битолчанец со пиштол

Објавено на 22 декември, 2022 во 12:17

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека триесет и девет годишниот Ј.Х од Битола со престој во Велес, вчера, во 17:15 часот пријавил дека додека бил во неговото возило „мерцедес“ заедно со Б.М, друго лице, поточно М.И од село Батинци, скопско, заедно со уште едно лице удирале по неговото возило а потоа М.И со пиштол му се закувал.

Се работи на расчистување на случајот.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.