Мртов 44 годишен маж пронајден во Кавадарци

Објавено на 30 јули, 2021 во 12:47

Мртвиот маж, Г.Т (44) бил пронајден, вчера околу 13:50 часот, во објект на Булевар „Македонија“  во Кавадарци. Смрт без траги на насилство констатирал лекар.

Увид извршила екипа од ОВР Кавадарци. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на Институтот за судска медицина во Скопје за обдукција.

Ангел Данов

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.