Неготинец се заканувал и се соблекол пред вработена во Центар за социјални работи

Објавено на 11 мај, 2023 во 12:04

Педесет годишниот Л.Ф од Неготино, бил лишен од слобода од страна на полициски службеници од ОВР Неготино, откако во вторникот, на 9 ти мај, во Центар за социјални работи во Неготино упратил закани кон една вработена и се соблекол пред неа.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.