Нови пет ковид пациенти испишани од велешката болница, бројот на лежечки болни се намалува

Објавено на 5 мај, 2021 во 16:40

Во Општа болница Велес, вкупно се хоспитализирани 71 ковид пациенти, од кои 51 се потврдени позитивни, четворица сомнителни и 16 пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се 22 пациенти, соопшти д-р Елеонора Јованова.

Во текот на денот испишани се пет пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

На Инфективно одделение се лекуваат 37 пациенти, на Интерно одделение седум и во Модуларна болница вкуно 27 ковид пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.