Ограбена продавница на Плоштад Којник

Објавено на 13 октомври, 2021 во 12:50

Сектор за внатрешни работи Велес информира дека вчера, 12 октомври, во 21:50 часот било пријавено дека во продавница на улица „Плоштад Којник“ во Велес, едно лице со закана кон вработената од неа одземал пари од дневниот промет.

Се работи на расчистување на случајот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.