Повреден работник во кавадаречка фирма

Објавено на 7 декември, 2021 во 10:11

Педесет и шест годишниот З.Б од Кавадарци, вчера, се здобил со телесни повреди на своето работно место во кавадаречка фирма. Случајот бил пријавен во Полициска станица Кавадарци во 07:30 часот.

-З.Б бил пренесен во ЈЗУ Општа болница Кавадарци за укажување на лекарска помош, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

На местото на незгодата бил извршен увид од страна на полициски службеници.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.