Приведен кавадарчанец затекнат со пневматска пушка

Објавено на 24 јуни, 2022 во 11:00

Полициски службеници од ОВР Кавараци, вчера, во 10:55 часот, на булевар „Западен Булевар“ во Кавадарци го лишеле од слобода педесет и едно годишниот И.О од Кавадарци.

-Тој бил затекнат со пневматка пушка „гамо“ покрај него, соопштија од Сектор за внатрешни работи Велес.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.