Пронајден мртов маж со прострелна рана во двор на велешка болница

Објавено на 12 декември, 2022 во 10:40

Телото на 74 годишниот маж е откриено, вчера, 11 декември,околу 14:30 часот во кругот на Општа болница Велес кога и било пријавено во Сектор за внатрешни работи Велес.

Лекар од болницата ја констатирал смрта со прострелна рана од огнено оружје.

Според полицијата увид на местото извршила екипа од СВР Велес, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција

Убавка Јаневска  

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.