Општина Росоман ја откажа манифестацијата „Духовден фест-Праскобер 2020“

Објавено на 2 јуни, 2020 во 15:17

rosoman fin

2.06.2020

Во соопштението преку кое Општина Росоман и Градоначалникот Бранко Јанев им се обрати на граѓаните се вели:

duhovden fin

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.