Росоман е седум часа без вода за пиење

Објавено на 28 јули, 2020 во 08:38

rosoman fin

28.07.2020

Во Општина Росоман денеска ќе нема вода за пиење од периодот од 9 до 16 часот.

-Прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на водоводна линија, направен од страна на „Водостопанство” Тиквеш, информираа од Јавното претпријатие „Комуналец“ во Кавадарци,/А.Д

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.