Спроведена акциска контрола за брзо возење на подрачјето на СВР Велес

Објавено на 30 ноември, 2021 во 10:44

На подрачјето на Сектор за внатрешни работи Велес, на 29 ноември, понеделник, од 07:00 до 10:00 часот била спроведена акциска контрола на возачи коишто управуваат возило со брзина поголема од дозволената, соопштуваат од СВР Велес.

За време на три часовната акциска контрола, полициските службеници регистрирале 20 прекшоци од кои десет во Велес, два во Кавадарци и осум во Неготино.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.