СВР Велес: Пронајдена марихуана кај велешанец

Објавено на 12 септември, 2023 во 12:06

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека вчера, на 11 септември, околку 23:20 часот, го лишеле од слобода четириесет и четири годишниот велешанец И.Д кај кого била пронајдена и одземена марихуана.

Од СВР Велес додаваат дека лицето било приведено во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.