СВР Велес,шеснаесет дена,со нов Началник

Објавено на 4 јуни, 2021 во 15:49

Педесет и четири годишниот Славчо Бојковски е именуван за Началник на СВР Велес. Бојковски е роден во Крива Паланка и е дипломиран криминалист.

Тој бил вработен во МВР од 1991 година и досега работел на повеќе работни места.

Велешкиот Началник завршил повеќе обуки од областа на борбата против организираниот криминал и корупција.

За прв полицаец Бојковски е назначен на 19 мај, годинава, од страна на Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Новиот началник доаѓа од истражителското столче во Основно јавно обвинителство за организиран криминал и корупција. 

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.