Татко физички ја нападнал својата ќерка во Велес

Објавено на 20 јануари, 2022 во 10:47

Триесет и три годишна велешанка вчера, околу 18:30 часот била физички нападната од нејзиниот татко, шеесет и едно годишниот Д.Р. Случајот бил пријавен во Сектор за внатрешни работи Велес.

-По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.