Тепачка помеѓу две лица во село Корешница, близу Демир Капија

Објавено на 14 јануари, 2022 во 11:26

Во Полициска станица Неготино, дваесет и едно годишниот Т.К од Демир Капија пријавил дека бил физички нападнат од триесет и три годишниот И.А од село Корешница. Тепачката била пријавенa во полиција, половина час по полноќ и се случила во с. Корешница.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.