Тепачка во угостителски објект во Росоман

Објавено на 20 јануари, 2022 во 10:37

Дваесет и шест годишниот К.М од Росоман, во ОВР Кавадарци, пријавил дека вчера, околу полноќ, бил физички нападнат во угостителски објект во село Росоман од страна на пет години постариот Т.П од Росоман.  

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.