Велешанец недозволено чувал куршуми дома!

Објавено на 17 декември, 2012 во 14:30

Полицијата откри вкупно 286 куршуми во домот на В.П. (63) од Велес.

По претходни информации инспекторите добиле дозвола за претрес во домот и помошните простории на велешанецот и влегле кај него. Освен куршумите кои биле пакувани во кутии најдени се и 8,1 метар спорогоречки пластифициран фитил. Поради ова секторот за внатрешни работи до обвинителството поднесе кривична пријава за „Недозволено изработување, држење и тргување на оружје или распрскувачки материи.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.