(ФОТО) Товарен воз прегази човек во центар на Велес

Објавено на 4 април, 2021 во 10:19

169289372 726189278039775 8615009113165802512 n

04.04.2021

Човекот го прегазил товарниот воз што сообраќал на железничката линија Скопје – Гевгелија. Железничкиот сообраќај во моментов е во прекин . Според непотврдени информации човекот стоел на железничката пруга под комплекс на згради „Чешел“, во центарот на Велес и во близина на мост „Гемиџии“. Тој не се тргнал кога машиновозачот, штом го забележал, ја вклучил сирената и почнал да кочи.

169144637 818931482313899 3895576517410356549 n

Причина за блокираниот сообраќај во Велес, во моментов, е токму оваа сообраќајна несреќа. Возот стои и блокиран е преминот на мост „Гемиџии“.

168668377 458948438886307 7927396367278368078 n

Увидната екипа на СВР Велес врши увид. На лице место се и одговорните лица на Железничката станица во Велес.

169031658 902813053801337 7929741187843270208 n

Повеќе нформации се очекуваат по завршување на увидот.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.