Велешанец нападнат со тврд предмет пред неговиот стан

Објавено на 24 јуни, 2022 во 10:55

Во Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, околу 20:00 часот, велешанецот В.П пријавил дека пред влезот од неговиот стан бил нападнат со тврд предмет од страна на Љ.А.

-Љ.А притоа оштетил и повеќе предмти пред станот на В.П, соопштија од СВР Велес.

Оттаму ифнормираа дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.