Велешанец со остар предмет се обидел ја повреди својата сопруга

Објавено на 15 ноември, 2021 во 11:26

Полициски службеници од Сектор за внатрешни работи Велес, во саботата на 13 ноември, во 21:10 часот го лишеле од слобода седумдесет и три годишниот Д.Ч од Велес. Тој во семејниот дом по претходна расправија, физички ја нападнат својата 58 годишна сопруга и со остри предмети се обидел да ја повредил.

-Тој бил приведен во полициска станица, а предметите биле пронајдени и одземени, стои во соопштението на МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.