Велешанка физички нападната на работно место

Објавено на 5 октомври, 2021 во 12:05

Четириесет и четири годишната М.П од Велес, во текот на вчерашниот ден, во 11:00 часот, во ОВР Кавадарци пријавила дека ден претходно, на 3 октомври, околу 06:40 минути на своето работно место во Кавадарци била физички нападната од колешка.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.