Во велешка болница хоспитализирани 52 ковид пациенти

Објавено на 3 септември, 2021 во 16:00

Во Општа болница Велес хоспитализирани се 52 ковид пациенти од кои 42 се потврдени позитивни и 10 се сомнителни.

-На Инфетивно одделение се лекуваат 47 ковид пациенти и на Интерно одделение пет пациенти. Во моментов на кислородна поддршка се 32 пациенти, соопшти портпаролката на велешка болница, Д-р Елеонора Јованова.

Во тенот на денот испишани се четворица пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.