ФК „Струга трим лум„ – ФК „Борец“ 1:1

Објавено на 16 октомври, 2021 во 17:06

Значаен  бод од гостувањето во Сруга носат фудбалерите на Борец. аиако губеа со 1:0  и речиси цело второ полувреме играа со играч помалку по црвениот картон на Кристијан Николовски. Тимот на Борче Христовски успеа преку Енсар Љума да стигнат до изедначување. И на овој натпревар велешани создадоа повеќе шанси но искористија само една.

Благој Левков,  помошен тренер на велешки „ Борец“ е задоволен од освоениот бод.

„Со овој бод ја враќаме самодовербата. Игравме добро во поле залагањето  на фудбалерите беше извонредно. Стрелците да беа по прецизни ќе стигневме до победа .”

Ова е прв гостински бод на „Борец“ во годинешново првенство.

Лазар Лзаревски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.