КМФ „Кеги моби“ го декласираше КМФ „Астибо“ во спортска сала „Гемиџии“

Објавено на 21 ноември, 2021 во 18:13

Убедлив триумф на велешани попладнево во салата „Гемиџии“. Во текот на натпреварот против штипјани играчите на „Кеги моби“доминираа на теренот и едноставно не им дадоа на гостите ниту да помислат дека можат да приредат изненадување.

„Кеги моби “ ги разреши дилемите околу победникот уште во 14 минута на натпреварот кога резултатот изнесуваше 5:1.

Во вториот дел доминантната игра на домаќинот продолжи и резултираше со уште три гола во гостинската мрежа.

Тренерот на „Кеги моби“ Панче Нанев го очекувал ваквиот расплет на натпреварот.

-Максимално сериозно влеговме во натпреварувачката средба. Играчите беа мотивирани и го надигравме противникот од кој очекував посилен отпор. Кога имаме ваков пристап тешко некој ке ни се спротивстави. Честитки до сите играчи за залагањето и покажаното, рече за Дума мк Нанев на крајот од натпреварот.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.