КMФ „Кеги моби“ се пласираше во четвртфиналето од купот  на Македонија

Објавено на 29 јануари, 2022 во 21:34

Во осмина финалето во мал фудбал, во Кавадарци, вечерва, КMФ „Кеги моби“ го совладаа прволигашот КМФ „ Црна Река“ со резултат од 5:9 голови. Велешани во текот на целиот натпревар го контролираа резултатот и немаа проблем да стигнат до победата.

Панче Наневски тренерот на „Кеги моби“ по натпреварот за Дума.мк изјави:

„Ова беше еден од најдобрите натпревари што сме го одиграле во последно време.Сите играчи одиграа мотивирано, го почитуваа договореното и резултатот не изостана. По седум дена продолжува првенството во втората лига каде сме водечка екипа. Подготвени сме добро и очекувам да бидеме први и да обезбедиме пласман во Прва лига. “

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.