Сезоната на спортски риболов во ек

Објавено на 4 јуни, 2021 во 21:06
Натпревар во спортски риболов

  Во сабота на 5ти јуни во Скопје во градскиот парк на “Езерце” ке се одржи годинешниот куп натпревар „Рибарче”  наменет за најмладите спортски риболовци во државата.

Од велешките екипи ке настапат„Професионал“ и „Бабуна”. Членот на „Бабуна“,  Давид Николов го брани освоеното прво место од минатата година.

Натпревар во спортски риболов

Организатор на купот е националната федерација за спортски риболов.

Веке в недела на истата патека но во организација на риболовното здружение „Вардар“ од Скопје ке се одржи традиционалниот натпревар во спортски риболов „Куп Петре Прличко”

Според најавите ке учествуваат 11 екипи меѓу кои и велешките „Бабуна“ и „Кркушка“. Овој е еден о попрестижните куп натпррвари и предизвикува големо внимание кај спортските риболовци.

           Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.