Тренерот Борче Христовски го напушти ФК „Борец“

Објавено на 21 октомври, 2021 во 11:57

Од клубот велат дека сoработката е прекината спогодбено. Експресно од клубот реагираа и го ангажираа Јане Николоски, поранешен голман на прилепска „Победа“  и на државната репрезентација. Има настапувано и во странство. 

Последен тренерски ангажман му е  во екипата на „Слога“ од Виница.

Лазар Лазаровски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.