Денес сончево и топло време со максимална температура до 22 степени

Објавено на 21 февруари, 2023 во 09:23

Сончево и топло време со максимална температура до 22 степени ќе преовладува денеска во земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степена.

Синоптичарите најавуваат период на стабилно и релативно топло време. До среда ќе се задржи сончевото време, а веќе од четврток ќе има зголемување на облачноста и ќе почне да дува умерен ветер од јужен правец.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.