Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 1 април, 2021 во 07:53

kurs43

01.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.5619 денари, додека американскиот долар вреди 52.5048 денари, британската фунта пак, чини 72.2473 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.