Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 2 април, 2021 во 08:00

profimedia 0435270472 620x350

02.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.5414 денари, додека американскиот долар вреди 52.3935 денари, британската фунта пак, чини 72.2317 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.