Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 5 април, 2021 во 08:11

kursna lista 5.4.2021 727x400

05.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.5470 денари, додека американскиот долар вреди 52.3003 денари, британската фунта пак, чини 72.3231 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.