Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 6 април, 2021 во 07:24

kursna lista 6.4.2021 743x400

06.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.5694 денари, додека американскиот долар вреди 52.1554 денари, британската фунта пак, чини 72.4858 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.