Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 13 април, 2021 во 07:32

capture 2 768x341

13.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.6150 денари, додека американскиот долар вреди 51.7599 денари, британската фунта пак, чини 71.2164 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.