Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 19 април, 2021 во 07:54

kursna lista 19.4.2021 760x400

19.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.6125 денари, додека американскиот долар вреди 51.4037 денари, британската фунта пак, чини 70.9879 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.