Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 22 април, 2021 во 07:29

kursna lista 22.4.2021 748x400

22.04.2021

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6067 денари, додека американскиот долар чини 51.3090 денари. Британската фунта, пак, изнесува 71.4281 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.