Исплатата од МојДДВ за третото тримесечје ќе се врши во месец ноември

Објавено на 22 септември, 2021 во 10:27

Со истекот на месец септември ќе се заокружи третото тримесечје од Мој ДДВ за 2021, соопштија од Управата за јавни пригоди.

Исплатата на граѓаните кои скенирале фискални сметки во ова тримесечје односно во месеците јули, август и септември ќе се врши во месец ноември.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.