Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 4 октомври, 2021 во 09:32

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6783 денари, а американскиот долар чини 53.1709 денари. Британската фунта изнесува 72.0120 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.