Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 31 октомври, 2022 во 09:29

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6948 денари, а на американскиот долар 61.9986 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.6382 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.