Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 12 декември, 2022 во 09:35

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македониј за 12.12.2022 средниот курс на еврото изнесува 61.6910 денари, на американскиот долар 58.4250 денари, а на британската фунта 71.7755 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.