Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 16 август, 2021 во 09:33

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а американскиот долар чини 52.2694 денари. Британската фунта изнесува 72.2680 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.