Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Објавено на 3 август, 2021 во 10:05

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4805 денари, а американскиот долар чини 51.7034 денари. Британската фунта изнесува 72.2111 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.