Променливо облачно време со сончеви периоди!

Објавено на 16 ноември, 2012 во 08:37

Во источните делови на Македонија ќе има поголемо намалување на облачноста и преку денот ќе биде претежно сончево..

 

Во петок, во останатите делови на државата, рано наутро ќе се појави магла по котлините и по речните долини. Метеролозите соопштија дека утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 11 до 17 степени.

И во Скопје времето ќе биде слично. Претпладне ќе има појава на магла и ниска облачност, а попладне ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи околу четвртиот, а дневната ќе достигне до 14 степени целзиусови.

Претежно суво и релативно топло време со појава на магла и ниска облачност по котлините и по речните долини, гласи временската прогноза за викендот во Македонија.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.