Сончево со мала до умерена облачност и ветер од северен правец!

Објавено на 7 декември, 2012 во 09:45

Викендов времето во Македонија ќе биде облачно и врнежливо, но и многу постудено.

Во текот на денот не очекува температура од 1 до 7 степени откако утрово температура се движеше од -6 до 1 степен Целзиусов.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност со дневна температура до пет степени.

Викендов времето во Македонија ќе биде облачно и врнежливо, но и многу постудено.

Во сабота на планините наизменично ќе врне дожд и ќе паѓа снег. Ќе дува засилен јужен ветер.

Во недела врнежите насекаде ќе преминат во снег и ќе дува северен ветар. Ноќта спрема недела врнежите ќе бидат поинтензивни.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.