Сончево и студено!

Објавено на 21 декември, 2012 во 09:26

Во утринските часови ќе има и мраз.

Во утринските часови ке има појава на умерен мраз, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и студено. Ке дува доумерен ветар со променлив правец.

Утринските температури ке се движат од -11°C до -3°C, а максималните дневни температури ке достигнат до -3°C односно до 4°C.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.